Профілактика ентеробіозу!
Оскільки ентеробіоз – це хвороба брудних рук, то чистота рук і нігтів, їх ретельне миття перед їжою, боротьба з шкідливими звичками - брати пальці в рот, гризти нігті, є основою профілактики.
Дотримання особистої гігієни. Після вулиці, відвідування туалету мити з милом руки.
- У домі, де є хворий на ентеробіоз, потрібно кілька разів на день проводити вологе прибирання підлоги.
Стежити, щоб надворі дитина не тягнула до рота підібрані землі предмети.
- Коротко стригти дітям нігті.
- Стежити, щоб надворі дитина не тягнула до рота підібрані землі предмети.
- Невживати немиті овочі та фрукти
- Не витрушувати постільну білизну у приміщенні.
- Слідкувати за тим, щоб білизна було чистою, спати в окремому ліжку.
Глисти у дітей: ентеробіоз – атака гостриків
Серед різноманітних живих організмів, що є сусідами з нами, є група паразитів, абсолютно недружня людині. Такими «окупантами» є гельмінти або просто глисти. Особливо неприємно, коли непрошеними квартирантами стають глисти у дітей. Зазнаючи до глистам природну бридливість, багато молоді батьки впадають у крайнощі, або щохвилини очікуючи атаки глистів на дітей, або ігноруючи сам факт їх існування. Оскільки невірно ні те, ні інше, спробуємо розібратися в тому, як боротися з глистами у дітей.
Глисти у дітей: викликає ентеробіоз гострик – частий «гість»
Найпоширенішими глистами у дітей є гострики – невеликі сірувато-білими гельмінти величиною всього 2-12 мм. Зараження гостриками носить наукова назва ентеробіоз.
Глисти-гострики відрізняються високою швидкістю дозрівання яєць, які самки відкладають в області заднього проходу.Саме при попаданні цих яєць в організм зараження глистами дітей і дорослих, тому особливо часто з’являються глисти у дітей молодшого віку, які пізнають світ, пробуючи все «на зубок».
Яйця гостриків дуже малі, тому помітити їх неозброєним оком неможливо. А оскільки вони дуже легко розсіюються, то осідають на часточках домашнього пилу, білизні, одязі, іграшках. Затримуються яйця глистів і на руках дітей, особливо під нігтями. Така летючість яєць гельмінтів створює умови для носійства паразитів всією сім’єю і створює передумови до перехресного зараження і повторним самозараження дітей глистами. Тому і боротися з ентеробіозом потрібно всією родиною.
Глисти у дітей: діагностуємо ентеробіоз
У разі зараження гостриками, глисти у дітей можна «вирахувати» по тому, що через 10 – 15 хвилин після укладання ввечері в ліжко, малюки починають хникати, неспокійно соватися і свербіти. Саме свербіж часто буває першою ознакою ентеробіозу. Викликають його глисти, що виходять залишити потомство. До речі, у випадку появи глистів у дітей, малюки часто не можуть чітко визначити, що їх турбує саме свербіж, і можуть характеризувати свої відчуття від переміщень глистів словом «болить».
Остаточно визначити, що у дітей глисти (причому саме гострики) можна, або виявивши самих гельмінтів (у зв’язку з чим не забудьте інспектувати вміст горщика після відправлення дитиною природних потреб), або ж їх яєць в соскобі з області анального отвору.
Залишати без уваги такі глисти у дітей як ентеробіоз, неприпустимо! Коли малюки розчісують турбуючи місця, яйця гостриків потрапляють під нігті. І якщо цьому не перешкодити, настає повторне зараження дітей глистами, або реінвазія.Тоді свербіж, що викликається глистами у дітей, стає постійним і болісним, виникають кишкові розлади і алергічні реакції через отруєння продуктами життєдіяльності гельмінтів.
При важкому ентеробіозі – масивному зараженні глистами – у дітей часто виникають головні болі, запаморочення, безсоння, підвищена розумова і фізична стомлюваність. Іноді виражені симптоми неврастенії та психастенії.
Глисти у дітей – безумовне зло, але особливо небезпечний ентеробіоз для дівчаток. Заповзання гостриків у статеві органи приводить часом до дуже болючих і важких вульвовагінітів, за течією і симптомам нагадуючих гонорейні поразки. Садна від расчесов можуть ставати вхідними воротами для супутніх інфекцій. Наростають явища алергії, може спостерігатися і занепад харчування. Тому глисти у дітей обов’язково потрібно лікувати!
Глисти у дітей: позбавляємося від ентеробіозу
Найголовніше в «справі боротьби з ентеробіозом» (як, втім, і при лікуванні будь-яких глистів у дітей) – неухильне дотримання усіма членами сім’ї правил особистої гігієни. Миття рук після відвідин убиральні, перед їжею і перед сном обов’язково для всіх.
При легких формах ентеробіозу усунення глистів у дітей можна досягти виключно шляхом проведення гігієнічних заходів, без ліків. Секрет у тому, що термін життя гостриків – 3 – 4 тижні. Якщо попередити повторне зараження дітей глистами, і вжити заходів обережності для захисту від гельмінтів інших членів сім’ї, то настає повне одужання.
Лікування такого виду глистів у дітей, як ентеробіоз, включає в себе клізму з 1 – 3 склянок води, в залежності від віку дитини. Народна медицина пропонує ставити клізму з молока з часником (один середній зубок на склянку молока). Вимиваючи вміст з нижніх відділів товстої кишки, така процедура «виганяє» готових до відкладання яєць глистів у дітей і попереджає виникнення свербежу. Додатково можна змастити область заднього проходу жирними кремами («Дитячий», «Антошка»), маззю календули – так як газообмін у глистів-гостриків здійснюється всією поверхнею тіла, це заважає глистам «дихати».
При виявленні глистів у дітей, малюки повинні спати в щільно облягаючих трусиках, щоб виключити забруднення ліжка яйцями глистів, а заодно ускладнити розчісування. Само собою зрозуміло, нігті дитини слід коротко обстригти.
Увага! Поки боротьба з глистами у дітей не завершена, щоранку трусики і постільну білизну дитини слід пропрасовувати гарячою праскою для повного знезараження. У зв’язку з цим заходом від красивих і зручних простинок і підодіяльників, що не потребує прасування, доведеться тимчасово відмовитися.
Дорослим членам сім’ї в період «виведення» глистів у дітей теж бажано спати в нижній білизні або в піжамі, і щодня гладити її. Ну а вологе прибирання запобіжить вдиханню яєць гельмінтів. Ще надійніше провести генеральне прибирання – все, що можна, випрати, а що не можна – ретельно пропилососити.
І ще важлива інформація. Часто в появі глистів у дітей звинувачують домашніх тварин. Однак не поспішайте негайно позбавлятися від собак і кішок – у появі ентеробіозу вони ніяк невинні.
Гострики виключно «людинолюбні». Їхнім єдиним господарем і носієм є людина. Правда, на м’якій шерстці, як і на килимах і плюшевих іграшках, з пилом можуть осісти і «насіння» ентеробіозу. Тому в ході лікування глистів у дітей та пов’язаних з цим гігієнічних заходів тваринками теж необхідно влаштувати «банний день».
http://rosinka-18.at.ua/news/profilaktika_enterobiozu/2015-07-12-228